Англійська мова в Україні

Звіт про Міжнародний форум для викладачів англійської 2-3 листопада 2017

2-3 листопада в Київському національному торговельно-економічному університеті пройшов English Forum 2017.

_MG_0052

Подія зібрала більш ніж 500 вчителів ВНЗ Украіни та лекторів з різних країн світу для спільної мети – пошуку шляхів покращення викладання.

_MG_0013

Попри національні відмінності освітніх систем, вчителів всього світу єднає прагнення знайти відповідь на одвічне питання: «Як підвищити ефективність викладання англійської та як мотивувати студентів?». На ці та інші теми давали свої поради експерти з України, Великобританії, Польщі та Японії.

Учасники форуму отримали змогу дізнатися про актуальні шляхи впровадження новітніх технологій та інноваційних практик в українську освітню систему.

Перший день форуму проходив у формі пленарного засідання.

Відкрила захід Альона Зарахович, керівник відділу по роботі з ВНЗ. Вона привітала учасників форуму та наголосила на важливості сучасних підходів та технологій у навчанні англійської мови.

_MG_0173

Альона Зарахович, керівник відділу по роботі з ВНЗ

З привітальним словом виступив ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі. _MG_0058

Анатолій Мазаракі, ректор Київського національного торговельно-економічного університету

Також присутних привітала головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Волкова.

_MG_0061

Оксана Волкова, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України

З привітальним словом до присутніх звернулась перший секретар з питань енергетичної політики та керівник комерційного відділу посольства Великобританії в Україні Кеті Коттрелл.

_MG_0065

Кеті Коттрелл, перший секретар з питань енергетичної політики та керівник комерційного відділу посольства Великобританії в Україні

Засновник і керуючий директор Dinternal-Books Шон Харті у своему привітальному слові зазначив, що Dinternal-Books є ексклюзивним партнером компанії Pearson в Україні та працює на українському ринку вже більш ніж 20 років.

_MG_0079
_MG_0022

Шон Харті, засновник і керуючий директор Dinternal-Books

Також з побажанням плідного дня до учасників заходу звернулась менеджер з розробки проектів компанії Pearson в центральній Європі Агнешка Хибель-Шиманська.

_MG_0089

Агнешка Хибель-Шиманська, менеджер з розробки проектів компанії Pearson в центральній Європі

Майкл Хадсон, міжнародний експерт та головний методист Dinternal-Books, у своєму вступному слові зробив наголос на швидкости розвитку технологій у сучасному світі, та на тому, як вони впливають на людей та їх спосіб життя. _MG_0102

Майкл Хадсон, міжнародний експерт, головний методист Dinternal-Books

З відеопривітанням до аудиторії звернувся Скот Вендітт (Велика Британія), науковий керівник магістерських та докторських програм з питань комп’ютерного навчання, розробки навчальних матеріалів та тестування мовних умінь. Науковець навів цікаві приклади використання нових інноваційних методів та прийомів навчання, які безумовно будуть корисні для викладачів.

_MG_0115

Скот Вендітт, науковий керівник магістерських та докторських програм з питань комп’ютерного навчання, розробки навчальних матеріалів та тестування мовних умінь

Далі учасники заходу прослухали доповіді викладачів та науковців з України, Великої Британії, Польщі, Японії.

Доктор Піотр Штайнбріх, викладач Католицького Університету (Люблін, Польща), представив учасникам доповідь «Уміння для XXI сторіччя у навчанні англійської мови», в якої він приділив увагу дослідженням нейропедагогіки, позитивної психології та процесам, які відбуваються при засвоєнні другої мови.

_MG_0116

Піотр Штайнбріх, викладач Католицького Університету (Люблін, Польща)

Експерт програми «Освіта» Українського інституту майбутнього Микола Скиба у своїй доповіді «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін» висловив свої думки щодо процесів, які відбуваються у сучасному світі, і запропонував шляхи розвитку освіти в умовах постійно мінливого середовища.

_MG_0164

Микола Скиба, експерт програми «Освіта» Українського інституту майбутнього

Майкл Хадсон та Колм Сміт, міжнародні експерти, фахівці з прикладної лінгвістики, під час своєї доповіді «Глобальна Англійська Шкала або вимірювання ваших умінь», ознайомили учасників форуму з концепцією шкали та розкрили можливості її використання тими, хто навчає та тими, хто вивчає англійську мову.

_MG_0179

Майкл Хадсон, міжнародний експерт, фахівець з прикладної лінгвістики

Глобальна Англійська Шкала (ГАШ) – перший міжнародний стандарт, який вимірює рівень володіння англійською і допомагає всім, хто студіює англійську, визначати, вимірювати та відстежувати свої уміння за шкалою 10-90 балів. Дослідження та розробка шкали тривали 25 років і стали можливими завдяки апробації 10 000 учасників проекту із 130 країн світу.

_MG_0182

Колм Сміт, викладач університету Denki University (Токіо, Японія)

На форумі викладачі мали змогу поспілкуватися з Малигіною Мариною Павлівною, яка вже 20 років очолює представництво Пірсон в Україні.

malygina-1

Малигіна Марина Павлівна, директор представництва Пірсон в Україні

Впродовж другого дня учасники працювали в трьох секціях: «Комп`ютерне та онлайн навчання», «Оцінювання і тестування» та «Ресурси для викладачів англійської». Кожна з секцій пропонувала практичні сесії від українських та іноземних експертів.

Повний список спікерів можна переглянути тут: Програма форуму та спікери.

У рамках заходу також пройшов ярмарок Dinternal-Books, на якому учасники мали змогу ознайомитись з найкращими новинками видавництва Pearson.

_MG_0012

English Forum 2017 пройшов під гаслом взаємного натхнення, адже саме перебуваючи у середовищі однодумців, вчитель отримує можливість обговорити актуальні освітні питання та перейняти досвід колег. Викладачі зазначають, що саме «відчуття руху в спільному напрямку», «атмосфера співробітництва та синергії» та «можливість поспілкуватися з зарубіжними та українськими колегами» зробили подію неповторною.

DSC_0145

Система освіти XXI століття кидає все нові виклики викладачам, вимагаючи інноваційності та відкритості до змін. Сучасний викладач сприймає труднощі у викладанні не як перепону, а як можливість до розширення власних компетенцій. Київський національний торговельно-економічний університет став на 2 дні платформою для обміну досвідом та пошуку нових шляхів викладання англійської. Цікаво, що кожен з учасників отримав змогу відчути себе в ролі студента та знайти нові ідеї для реалізації якісної освіти.

Ми раді усвідомлювати, що девіз компанії Pearson “Always learning” знаходить підтримку серед викладачів, які демонструють бажання удосконалювати свої уміння задля розвитку якісної освіти в Україні. «Dinternal-Books» прагне допомагати вчителям на шляху до освітніх змін та надає різнобічну підтримку у сфері вивчення та викладання англійської в Україні.